top of page
divaspl.jpg

Disco Divas

Disco Divas je pěvecko taneční představení inspirované dobou 70 a 80 let ve stylu Disco. V tomto představení uslyšíte nejznámější hity této legendární doby.

 

Jména Divas jako jsou královna Disco Donna Summer,

Chaka Khan,

Aretha Franklin,

Dianna Ross,

The pointe sisters,

Jocelyn brown,

Whitney Houston nebo

Mariah Carey, Vás přenesou do dob Clubu 54.

Celkem 7 zpěvaček s velkým hlasem, bude v představení Divas obohaceno o taneční a video show v režii a choreografii Michala Šaraye. Pěveckého nastudování se zhostila Erika Fečová a Jana Rybníčková.

 

Pokud milujete tuto dobu nesmrtelných songů jako jsou Last dance, Hot Stuff, Bad Girls a mnoho dalších, neváhejte navštívit jedno z našich představení.

Donna Summer BIO:

Její hity určovaly tón tehdejší módní vlně disco hudby a spolupráce s producentem Giorgiem Moroderem spoluutvářela podobu tohoto žánru. Měla velký vliv na syntezátorový pop i taneční hudbu. Písně jako Last Dance, Hot Stuff nebo Bad Girls se hrají dodnes. Za svou inspiraci ji označovali i MadonnaKylie Minogue a David Bowie, kapela Bronski Beat dobyla hitparády předělávkou jejího hitu I Feel Love. Uvádí se, že se jí podařilo prodat celosvětově více než 130 milionů nahrávek, což z ní dělá jednu z nejvýdělečnějších zpěvaček historie populární hudby.

Od roku 1992 má i svou hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

Donna Summer dodnes nezmizela z rozhlasového vysílání ani diskoték pro starší a pokročilé. Loni v dubnu měl navíc na Broadwayi premiéru Donna Summer Musical mapující v režii Dese McAnuffa život královny tanečních parketů.

Přestože ho jedna z kritik označila za "šíleně nerovnoměrný a rozostřený příběh", nejedná se o žádný propadák. Na Broadwayi se v roce 2018 dočkal celkového počtu 289 repríz a letos v září čeká představení turné po Severní Americe.

bottom of page